O nas

Firma nasza jest stosunkowo młoda, bo powstała w 2008 roku. Jednak nasze związki z ceramiką sięgają 1982 i początku studiów na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH w Krakowie. W latach 1986 – 1992 prowadziliśmy własną pracownię ceramiczną.

Kolejne kilkanaście lat to praca w kilku zakładach przemysłu materiałów ogniotrwałych i ceramicznych. Najciekawsze było pierwszych 8 lat spędzonych w dziale technologiczno-marketingowym jako specjalista do prac badawczych i marketingu. W okresie tym wspólnie prowadziliśmy niewielką firmę zajmującą się budową i remontami pieców do wypalania, oraz wytwarzaniem niewielkich ilości mas i szkliw  innych od występujących na rynku.

Kolejne lata to kolejne szczeble kariery aż do najwyższych stanowisk w firmach. Obfitowały one w kolejne doświadczenia, pozwoliły na poznanie wielu interesujących ludzi w branży, dały możliwość osobistego poznania wielu kopalń surowców ceramicznych oraz zakładów przetwórczych w kraju i za granicą. Jednakże do osiągnięcia pełnej satysfakcji ciągle brakował swobody działania jaką daje tylko własna firma.

Dlatego już od kilku lat zaczęliśmy przygotowywać się do stworzenia własnej firmy. Kupowaliśmy maszyny, przeprowadziliśmy niezbędne prace. Mając wiele kontaktów wśród drobnych producentów ceramiki, artystów i hobbystów, mogliśmy poznać ich potrzeby. Możliwe jest to dzięki bliskim kontaktom z dużą grupą odbiorców, którzy swoimi sugestiami pomagają nam w rozwoju produktów. Współpraca z ciekawymi ludźmi,  interesujące nowe tematy, rosnące grono zadowolonych klientów to jest to co daje ogromną satysfakcję i motywację do dalszego rozwoju.

Obecnie, mając już ugruntowaną pozycję na rynku , przygotowujemy dalsze rozszerzenie oferty dla ceramików. W marcu 2010 roku rozszerzyliśmy ofertę o betony ogniotrwałe. Było to konsekwencją kilkunastu lat pracy w zakładach materiałów ogniotrwałych.

W maju 2011 roku do produkcji betonów ogniotrwałych wydzieliliśmy wyspecjalizowaną firmę   REFRACAST Jacek Włodarczyk. Nasza oferta obejmuje pełny zakres asortymentowy,  jednak podstawą naszej działalności w tej dziedzinie jest produkcja wysokojakościowych betonów i mas klasy wyższej i średniej. 

 

Jacek Włodarczyk

06 lutego  2012